سفارت جمهوری اسلامی ایران - هلسینکی

تفکیک گذرنامه

تفكیك گذرنامه

تعریف :

تفکیک گذرنامه مخصوص افرادی (همسر و فرزندان و ...) است که به عنوان همراه گذرنامه از ایران خارج و اکنون درخواست صدور گذرنامه جداگانه داشته باشند.

 مدارك لازم :

-  حضور متقاضی در سفارت

 - اصل گذرنامه ای كه متقاضی با آن به عنوان همراه از ایران خارج شده (گذرنامه پدر، مادر یا همسر) و یك نسخه تصویر روشن و خوانا از صفحات مشخصات و صفحه حاوی مهر آخرین خروج از ایران .

 - اصل و یک نسخه تصویر روشن و خوانا از تمام صفحات شناسنامه (برای افراد بالای 15 سال سن شناسنامه باید عكس دار باشد) در صورت عكس دار نبودن شناسنامه ابتدا به بخش شناسنامه و کارت ملی مراجعه فرمایید.

 - یک نسخه تصویر روشن و خوانا از گذرنامه یا کارت اقامت معتبر فنلاندی

 - یك نسخه تصویر روشن و خوانا از كارت شناسایی ملی

 هموطنانی كه تاكنون برای دریافت كارت شناسایی ملی اقدام ننموده اند بایدضمن مراجعه، مدارك خود را جهت صدور كارت ملی به بخش شناسنامه و کارت ملی ارائه و رسید دریافت نمایند

-  چهار قطعه عكس 4*3 رنگی جدید (مربوط به سال جاری) تمام رخ با زمینه روشن بدون كلاه و عینك (برای خانم ها با حجاب اسلامي)

-  تكمیل یك نسخه از فرم های شماره 168/1 و 168/2

-  تكمیل یک نسخه فرم شماره 168/3 برای دارندگان ملیت خارجی و فرم شماره 1-168/3 برای دارندگان اقامت پناهندگی

-  پرداخت هزینه صدور گذرنامه ( 100 یوروبرای افراد بالای 18 سال و 50 یورو برای افراد زیر 18) و هزینه تغییر محل اقامت از ایران به فنلاند (18 یورو) (همراه با تكمیل و ارائه فرم شماره 5 و فرم شماره 6) در وجه سفارت جمهوری اسلامی یران در هلسینکی (در صورتی كه محل اقامت در گذرنامه قبلی فنلاند بوده باشد نیازی به پرداخت هزینه تغییر محل اقامت و همچنین تكمیل فرم شماره 168/4 نمی باشد) یادآوری می شود رسید هزینه واریز شده همراه مدارک باید ارسال گردد.

* شماره حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلسینکی :

FI66 8000 1101 878545   Danske Bank

 - اصل و تصویر كارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان

 * آقایان دارای 18 سال سن و بالاتر كه كارت پایان خدمت یا معافیت دریافت نكرده اند (حداقل سه سال کامل از ایران خارج شده باشند) باید بجای فرم شماره 168/4 نسبت به تكمیل و ارائه درخواست درج مهرخروج مشمولین (فرم شماره 168/5)، یك قطعه عكس و پرداخت هزینه استعلام به مبلغ 35 یورو (فقط برای اولین بار) و هزینه صدور مهر خروجی مشمولین به مبلغ 18 یورو به حساب سفارت جمهوري اسلامي ایران در هلسینکی اقدام نمایند.

 - اجازه كتبی شوهر برای خانمهای متأهل و اجازه كتبی پدر برای فرزندان زیر 18 سال (فرم شماره 168/6) الزاميست .

 - پاكت برگشت تمبردار سفارشی به ارزش 10  یورو با نام و نشانی كامل متقاضی

*  لطفا مدارک خود را با پست سفارشی به نشانی زیر ارسال نمائید:

Embassy of I.R. Iran

Kulosaarentie 9 , 00570 Helsinki , Finland

  توضیحات مهم:

1-  فتوکپی هایی که از مدارک تهیه و ارسال می گردد حتما در کاغذ A4 باشد و از برش آن خودداری شود.

2-  فرمها بصورت کامل تکمیل شود . در صورت نقص مدارك و یا امضاء نكردن پرسشنامه ها، همه مدارك بدون اقدام برگشت داده خواهد شد.

 3-  تصویر مدارك هویتی مانند شناسنامه و كارت پایان خدمت/ معافیت در صورتی به جای اصل آنها قابل پذیرش خواهد بود كه از طریق وزارت امور خارجه در تهران (ساختمان شماره 3، اداره گذرنامه و روادید) و یا یکی از دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در ایران از فبیل شیراز، تبریز و مشهد و ساری ... برای این سفارت نمابر(فاكس) گردد.

4- کلیه پرسشنامه ها و درخواستهای مربوط به صدور گذرنامه فرد زیر 18 سال سن باید توسط پدر و یا قیم قانونی وی امضاء شوند.

 5- چنانچه شوهر بانوی متقاضی تغییر محل اقامت فوت شده باشد ارائه اصل گواهی فوت شوهر و یا شناسنامه حاوی ثبت فوت الزامی است.

 6- چنانچه بانوی متقاضی تفكیك گذرنامه و تغییر محل اقامت، مطلقه باشد ارایه اصل سند طلاق و یا شناسنامه حاوی ثبت طلاق الزامی است. بدیهی است تغییر محل اقامت و صدور مجوز خروج فرزندان زیر 18 سال سن منوط به ارائه مجوز رسمی پدر یا حکم صادره از سوی دادگاه ذیصلاح ایران می باشد.

 7- بانوان ایرانی متقاضی تغییر محل اقامت که با مرد خارجی ازدواج نموده اند نیازی به ارائه مجوز شوهر ندارند.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري و تعطيلات سفارت  | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر