سفارت جمهوری اسلامی ایران - هلسینکی

گواهی تجرد

گواهی تجرد

   براساس مقررات جاري کشور فنلاند، چنانچه هموطنان مقيم قصد ثبت ازدواج خود نزد مقامات فنلاندی را داشته باشند، لازم است نسبت به اخذ گواهي تجرد و اجازه ازدواج از نمايندگي جمهوري اسلامي حوزه محل سکونت خود اقدام نمايند.

   براي صدور گواهي تجرد جهت اتباع ايران لازم است تا صفحه دوم شناسنامه متقاضي نانويس و يا در صورت ثبت ازدواج , واقعه طلاق نيز در آن درج شده باشد و هيچ گونه مدرکي مبني بر تأهل وي در نمايندگي وجود نداشته باشد . 

در صورتيکه شناسنامه متقاضي المثني باشد يا واقعه طلاق يا فوت همسر (مربوط به ازدواج قبلي) در صفحه دوم شناسنامه ثبت نشده باشد مراتب تجرد و يا تأهل وي مي بايست از اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه متقاضي استعلام گردد. 

در صورت فوريت، متقاضي مي تواند شخصاً و يا از طريق تنظيم وکالتنامه با مراجعه به اداره کل ثبت احوال امور خارجه در تهران - خيابان امام خميني (ره) - نبش خيابان شيخ هادي، گواهي تجرد (يا تأهل) دريافت نمايد.(بستگان درجه 1 متقاضي فقط در صورت داشتن وکالتنامه معنبر مي توانند در اين خصوص اقدام نمايند.)

توجه: اين گواهي صرفآ جهت ارائه به مقامات فنلاندی و به زبان انگلیسی صادر مي گردد .

 

مدارک لازم: 

1- تکميل فرم درخواست صدور گواهی تجرد

2- ارائه اصل شناسنامه عکسدار و يک سري فتوکپي از تمامي صفحات آن

(چنانچه شناسنامه المثني باشد، به دو طريق زير مي توانيد نسبت به اخذ گواهي تجرد خويش اقدام نماييد)

الف) ضمن حضور در نمايندگي نسبت به تکميل فرم مخصوص استعلام از سازمان ثبت احوال کشور اقدام نموده تا پس از مکاتبه با ادارات زيربط داخلي اقدام لازم معمول گردد .

 ب) ضمن حضور در نمايندگي نسبت به تنظيم وکالتنامه بنام يک از بستگان خود در ايران جهت مراجعه به اداره ثبت احوال و اخذ گواهي تجرد و ارائه آن به اداره سجلات و احوال شخصيه وزارت امور خارجه جهت ارسال به نمایندگی اقدام نماید .

3- ارائه اصل و تصوير مدرک اقامتي معتبر در کشور فنلاند

4- چنانچه زوج و زوجه داراي سابقه طلاق در شناسنامه خود مي باشند، ارائه اصل طلاقنامه و يک سري فتوکپي از صفحات نوشته شده آن الزامي است .

5- کپی از صفحه مشخصات گذرنامه متقاضی

6- واریز مبلغ 12 یورو به حساب شماره Danske Bank FI66 80001101878545 سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلسینکی و ارسال اصل رسید بانکی آن

 7- در صورت ارسال پستی پاکت برگشت تمبردار (به ارزش 8.10یورو) با نام و نشانی کامل متقاضی . لازم به ذکر است مدارک ناقص بلافاصله و به همان شکل به متقاضی بازگردانده می شوند .

-  در بخش کنسولی، هزینه ها فقط با کارت اعتباری و از طریق دستگاه دریافت می گردد.

-  بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران روزهای پنجشنبه از پذیرش مراجعین حضوری معذور می باشد.

- در صورت داشتن هر گونه سؤالی، می‌توانید همه روزه غیر از روزهای تعطیل از ساعت 15 لغایت 16 بعد از ظهر با شماره تلفن  90 46 41 42 09 (مسؤول بخش سجلی) تماس حاصل فرمائید.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري و تعطيلات سفارت  | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر