معرفی سفیر یا نمایندگی
رواديد جهانگردى (Tourist Visa)

رواديد جهانگردى (Tourist Visa)

روادید جهانگردی رواديدى است كه جهت اتباع خارجى كه بصورت انفرادى (يا دسته جمعى از طريق تورهاى مجاز) به منظور ايرانگردى و يا ديدار از بستگان خود قصد سفر به ايران را دارند، با داشتن یا کسب مجوز روادید از وزارت امورخارجه صادر می گردد.

تذکر بسیار مهم : از تاریخ 15 ژوئن 2014 حضور متقاضیان روادید در سفارت الزامی می باشد در صورت ارسال مدارک با پست ، مدارک بدون بررسی عودت داده خواهد شد.

تذکر مهم : برای افراد زیر 18 سال که به همراه مادر مسافرت می نمایند ارائه گواهی سرپرستی توسط مادر الزامی می باشد. گواهی سرپرستی که از اداره Kale  صادر شده، قابل قبول می باشد.

تذکر بسیار مهم : از گرفتن بلیط هواپیما قبل از دریافت روادید جداً خوداری نماید. سفارت جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه مسئولیتی در قبال از بین رفتن بلیط هواپیما به علت اماده نمودن روادید ندارد.

تذکر خیلی مهم : فیش پرداختی برای بیمه نامه مسافرتی باید پیوست مدارک باشد 

یادآوری :

 درحال حاضر مهلت و مدت اعتبار روادید جهت ورود به ایران از تاریخ صدور 90 روز میباشد. بدیهی است بعد از زمان ورود متقاضی به ایران وی میتواند براساس مدت زمان اقامت مندرج در روادید در ایران حضور داشته باشد

 مدارك لازم:

-  تکمیل یک نسخه پرسشنامه صدور رواديد (درصورت ناقص پرکردن فرم روادید هرگونه تاخیر و خسارات مادی و معنوی به عهده متقاضی روادید می باشد.) برای دنلود فایل فرم روادید به انتهای صفحه مراجعه نماید.

-  اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه 

- دو قطعه عكس 4 × 3 جديد (مربوط به سالجاری) رنگی با زمینه سفید

- اصل گواهی بیمه مسافرتی(TRAVEL INSURENS با اعتبار حداقل 3 ماهه ، به نام متقاضی و هر یک از همراهان و به زبان انگلیسی

 - پرداخت بهاى رواديد به حساب جاری سفارت جمهوری اسلامی ایران و ارائه اصل رسيد آن. ( درصورت مخالفت با اعطای روادید بهای آن قابل برگشت نمی باشد.)

* شماره حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلسینکی :

FI66 8000 1101 878545   Danske Bank

* ضمیمه نمودن پاكت تمبردار (به ارزش 10  یورو ) با نام و نشانی کامل گیرنده جهت برگشت گذرنامه الزامی است.

 

توجه: روادید فوری، دوبار ورود و متعدد به افرادی تعلق می گیرد که قبلا مجوز صدور روادید را از وزارت امورخارجه دریافت نموده باشند. درغیر این صورت متقاضیان لازم است قبل از واریز هزینه روادید با بخش مربوطه هماهنگی نمایند.

زمان لازم جهت بررسی و صدور روادید:

حالت 1: در حالت عادی زمان بررسی دریافت مجوز و صدور روادید 10 روز می باشد. تنها برای گذرنامه های فنلاندی

حالت 2 : متقاضیانی كه شماره مجوز وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را دارند زمان صدور روادید به یك هفته تقلیل می یابد.

حالت 3 : زمان صدور روادید جهت همسر(خارجی) و فرزندان زیر 18 سال بانوان ایرانی 10 روز می باشد. (ارائه كپی شناسنامه بانوی ایرانی و اجازه نامه پدر جهت سفر فرزندان الزامی است)

تذکرات و توضیحات مهم :

- بهاي رواديد هنگام دريافت فرم ها و مدارک درخواست رواديد اخذ مي شود و در صورت رد تقاضا، مسترد نخواهد شد.

-  فرم ها مي بايست به زبان انگلیسی با خط خوانا و بطور کامل تنظيم و ارائه گردند. چنانچه متقاضي براي همسر و فرزند(ان) خود درخواست صدور رواديد به عنوان همراه در گذرنامه را داشته باشد مي بايست مشخصات دقيق آنها را در فرم ها درج نمايد. مشخصات و عکس همسر و فرزندان (زير 18 سال) قبلاً در گذرنامه متقاضي درج شده باشد.

* دولت جمهوري اسلامي ايران در صدور يا عدم صدور رواديد اتباع خارجي و همچنين مطالبه مدارک و يا مستندات ديگر مخير است.

 * مأمور کنسولي پس از دريافت و بررسي مدارک، نسبت به اعطاي رسيد و اعلام تاريخ مراجعه به متقاضي اقدام خواهد نمود.

 * متقاضي پس از دريافت رواديد، مي بايست مشخصات و تاريخهاي مندرج در آن را به دقت بررسي و در صورت وجود مغايرت مراتب را به مامور کنسولي اعلام تا نسبت به تعويض آن اقدام نمايد.

 * دارنده رواديد مي بايست بر اساس تاريخ هاي مندرج در رواديد به ايران وارد و در موعد مقرر خارج گردد. اقامت بيش از مدت اقامت مندرج در رواديد در ايران خلاف قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 * چنانچه متقاضي پس از مسافرت به هر دليلي درخواست تمديد مدت اقامت مندرج در رواديد خود را داشته باشند مي بايست به اداره کل امور اتباع خارجه نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مراجعه نمايد.

 * دارندگان رواديد پس از ورود به خاک جمهوري اسلامي ايران ملزم به رعايت قوانين و مقررات جاري در آن خواهند بود.

 

   دانلود : Visa_Form.pdf           حجم فایل 159 KB
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري و تعطيلات سفارت  | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر