سفارت جمهوری اسلامی ایران - هلسینکی

تجديد رايگان گذرنامه

تجديد رايگان گذرنامه

تجديد گذرنامه برای [دانشجويان واجد شرايط] بطور رايگان انجام می شود.

"ایران" بعنوان  محل اقامت دانشجویان در گذرنامه قید خواهد شد و برای دریافت اجازه خروج دانشجویی، دانشجو باید با ارسال مدارک لازم به بخش کنسولی سفارت مراجعه نماید.

در صورتی که فرزندان و همسر دانشجو همراه دانشجو سفر نمی کنند باید برای دریافت اجازه خروج از ایران رضایتنامه 107 برای خروج همسر و یا فرزندان را، که به تایید سفارت رسیده باشد، هنگام خروج از ایران به همراه داشته باشند .

مدارك لازم:

1- درخواستنامه تكميل شده شماره [2/168] برای تجديد گذرنامه

2- تصویر تمام  صفحات شناسنامه

3- تصویر کارت شناسائی ملی

4- درخواستنامه تكميل شده شماره [6/168] برای اجازه خروج همسر و يا فرزندان ( فقط برای فرزندان زیر 18 سال یا همسر دانشجویان مرد)  (اين درخواستنامه بايد توسط شوهر برای خروج همسر خود و  توسط پدريا قيم برای خروج فرزندان تکميل و در محل کنسولی امضاء شود.

 5- گواهی اشتغال به تحصيل

6- ريز نمرات دانشگاهی

7- تصوير اقامت معتبر

8- اصل  گذرنامه و  تصوير صفحات نوشته شده آن

9- دو قطعه عکس رنگی جديد 4×3 تمام رخ (از روبرو)، غيرفوری، غيربرقی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده و عکس بانوان با حجاب اسلامی باشد .

10- يک پاكت برای برگشت اصل مدارک، با تمبر كافی (10 یورو) برای پست سفارشی، که نام و نشانی درخواست کننده بر روی آن درج شده باشد .

11- دانشجویان مقیم کشور استونی برای پاکت برگشت اقدام به خرید کوپن از اداره پست نموده و به همراه دیگر مدارک ارسال نمایند.   

تذکر مهم: با توجه به اینکه گذرنامه رایگان دانشجویی با محل اقامت ایران صادر می گردد لازم است برای مسافرت به ایران دانشجویان اقدام به اخذ مهر خروج دانشجویی از سفارت نمایند.  

لطفا مدارک خود را با پست سفارشی به نشانی زیر ارسال نمائید.

EMBASSY of The I.R.IRAN

Kulosaarentie 9  00570, Helsinki , FINLAND

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري و تعطيلات سفارت  | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر